Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie

Program Pomocy Dzieciom

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie informuje, iż Stowarzyszenie Na Rzecz Niepełnosprawnych SPES uruchomiło Program Pomocy Dzieciom, który skierowany jest do znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej rodzin, opiekujących się dziećmi, które na skutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych.
W ramach programu, rodziny znajdujące się w ciężkiej sytuacji finansowej mogą ubiegać się o roczne stypendium, składając wniosek do 20 marca br.
Wszelkie informacje na temat programu dostępne są na stronie internetowej www.dla-dzieci.spes.org.pl.

Nabór konkursowy - Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Informujemy, że w dniu 14 września 2015r. rozpoczął się nabór konkursowy wyłaniający organizacje partnerskie o zasięgu ogólnopolskim lub ponadregionalnym Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Wybrane organizacje partnerskie będą dystrybuowały artykuły spożywcze dla beneficjentów pomocy oraz prowadziły działania współtowarzyszące.
Pomoc w ramach programu ma być kierowana do osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie/rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych (posiłków).
Na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej opublikowane zostało ogłoszenie o konkursie, natomiast w zakładce „Pomoc społeczna”→ „Programy” znajdują się wszelkie informacje dotyczące PO PŻ 2014-2020.
Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi programu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem