Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie

Linia pomocy pokrzywdzonym

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, że Fundacja Iwo-Doradztwo Obywatelskie świadczy pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom przestępstw oraz wspiera i rozwija system pomocy poprzez Sieć Pomocy Osobom Pokrzywdzonym.
Linia Pomocy Pokrzywdzonym jest współfinansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości oraz spełnia następujące funkcje:
• obsługa telefonu zaufania dla ofiar przestępstw (w tym dotyczący przemocy domowej, prób samobójczych, wsparcia dla dzieci),
• zapewnienie osobom pokrzywdzonym przestępstwem dostępu do pomocy psychologicznej i prawnej świadczonej przez telefon i drogą
elektroniczną za pośrednictwem skrzynki e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.),

Czytaj więcej: Linia pomocy pokrzywdzonym

Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Szczecinie i Łobzie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie informuje, iż w 2018 r., podobnie jak w latach ubiegłych, Stowarzyszenie SOS dla Rodziny w Szczecinie na zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości będzie realizowało zadanie w zakresie udzielania bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem, świadkom i osobom im najbliższym. Działania pomocowe prowadzone będą w ramach Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Szczecinie oraz w Łobzie, finansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Informacje o Ośrodkach, plik pdf o wielkośći 324kB, nowe okno.
Schemat współpracy między Instytucją, a Ośrodkiem, plik pdf o wielkości 674kB, nowe okno.

 

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Białogardzie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie informuje o działalności Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Białogardzie. Ośrodek zapewnia:
- schronienie, bez skierowania i bez względu na dochód, na okres do trzech miesięcy z możliwością przedłużenia,
- ochrania osobę doznającą przemocy przed osobą stosującą przemoc w rodzinie,
- udziela natychmiastowej pomocy psychologicznej.
Ośrodek przeznaczony jest dla 10 osób. Klienci w czasie pobytu moga korzystać ze wsparcia terapeutycznego, psychologicznego, prawnego i innego wg potrzeb zgłaszanych przez klienta.  Usługi świadczone przez Ośrodek są bezpłatne.
Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie
ul. Grunwaldzka 49
78-200 Białogard
tel. 094 311 32 50, 667 994 721
Więcej informacji na stronie internetowej SOWOPR .

Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie informuje, iż Fundacja ITAKA od 1 października 2017r. realizuje na zlecenie Ministerstwa Zdrowia projekt finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 pn. „Centrum wsparcia”, którego celem jest prowadzenie działań na rzecz zapobiegania depresji, samobójstwom i innym zachowaniom autodestrukcyjnym.
W ramach Centrum Wsparcia udzielania jest całodobowa pomoc osobom znajdującym się w stanie kryzysu psychicznego poprzez telefon, czat i email.
CENTRUM WSPARCIA DZIAŁA 24 GODZINY NA DOBĘ 7 DNI W TYGODNIU
W Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym dyżurują psychologowie gotowi do wysłuchania, zrozumienia i akceptacji. Pomogą także w znalezieniu odpowiednich placówek specjalistycznych w danym regionie kraju, w którym można otrzymać bezpośrednią pomoc. W wyznaczonych godzinach w Centrum pełnią dyżury także specjaliści: lekarze psychiatrzy, prawnicy oraz pracownicy socjalni. Informacja na temat dyżurów dostępna jest na stronie www. liniawsparcia.pl
W ramach Centrum Wsparcia Fundacja ITAKA prowadzi:
•    Telefoniczne Centrum Wsparcia 800 70 2222 (bezpłatną linię, która działa 24 godziny przez 7 dni w tygodniu)
•    E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
•    Stronę www.liniawsparcia.pl
•    Czat
Na stronie dostępna jest także aplikacja mobilna z bazą teleadresową instytucji pomocowych, która pomaga osobom poszukującym pomocy samodzielnie uzyskać potrzebne im informacje w sposób szybszy i prostszy.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem