Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2017r. już za nami!

fundacja ey

W słoneczny piątek 9 czerwca br. na terenie malowniczej Hubertówki Koła Łowieckiego „Jurand ze Spychowa” w Radosławiu  pod patronatem Starosty Sławieńskiego odbył się piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego dla rodzin zastępczych i ich milusińskich.
Spotkanie rozpoczęliśmy w iście łowieckim stylu bowiem na rogu myśliwskim zagrał Pan Grzegorz Lompert, a o sygnałach myśliwskich ciekawie opowiedział Pan Janusz Stachowicz.
Nie obyło się bez podziękowań dla tych, którzy swoją pasją i misją oddają się całkowicie powierzonym im dzieciom. Mowa jest tutaj o zawodowych rodzinach zastępczych, którym słowa uznania jak i upominki przekazał Starosta Powiatu Sławieńskiego Pan Wojciech Wiśniowski wraz z Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie Panią Małgorzatą Maciuk-Radawiec.

Czytaj więcej: Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2017r. już za nami!

Wycieczka do Szymbarka

W sobotę 14 października br. została zorganizowana przez Radę Sołecką w Warszkowie wycieczka do Szymbarku dla grupy 45 dzieci, w której między innymi uczestniczyło kilkoro dzieci z rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie powiatu sławieńskiego. Dzięki życzliwości Rady Sołeckiej dzieci wraz z przewodnikiem zwiedzały ciekawe obiekty Kaszubskiego Centrum, jedynego takiego miejsca w Polsce. Dowiedziały się, że promocją i symbolem ciężkiej pracy Kaszubów jest Najdłuższa Deska Świata. W tym ciekawym miejscu dzieci mogły zaśpiewać „Kaszubskie nuty” oraz poznać i utrwalić barwy kaszubskie. Niecodzienne wrażenie zrobił na nich Dom do góry nogami - z którego wychodzili wszyscy dość niepewnym krokiem, ale za to z uśmiechem na ustach. Wszyscy uczestnicy wycieczki mogli wejść do starodawnych wagonów i lokomotywy. Wstrząsającym przeżyciem okazało się zwiedzanie Bunkra Gryfa Pomorskiego, gdzie po zgaszeniu świateł w dwuminutowym podziemnym seansie było czuć atmosferę i słychać odgłosy wojny.

ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ PODARUJ MIŁOŚĆ, PODARUJ DOM

Poszukujemy osób chętnych do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci potrzebujących wsparcia i opieki.

Czekamy na Ciebie!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej
ul. Sempołowskiej 2A
76-100 Sławno
tel. 59 810 64 56
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pobierz plakat w formacie pdf, nowe okno, rozmiar 100kB

Akademia Letniej Przygody 2016

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Sławnie informuje, iż Fundacja EY zaprasza do wzięcia udziału
w Konkursie „Akademia Letniej Przygody” skierowany jest do rodzin zastępczych spokrewnionych*, które wychowują dzieci w wieku szkolnym (7- 18 lat). W jego ramach można uzyskać dofinansowanie do wyjazdu zorganizowanego (obóz, kolonie), w ramach którego dziecko będzie mogło rozwijać swoje pasje, zdobywać nowe umiejętności.

Czytaj więcej: Akademia Letniej Przygody 2016

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem