Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy, że z dniem 25 maja 2018r.:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych  jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z siedzibą przy ul. Sempołowskiej 2A, 76-100 Sławno, zwanym dalej: „Administratorem”.
Skontaktować się z Administratorem można pisząc na adres siedziby, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 59 810 64 01.
Można również skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego Inspektora Ochrony Danych Panią Edytę Zubkę, pisząc na adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Sempołowskiej 2A, 76-100 Sławno, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 662 078 280.
2. Podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych jest wykonanie obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze.
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są wyłącznie w celu  realizacji zadań ustawowych realizowanych w powiecie sławieńskim przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie.
4. Podanie danych osobowych jest wymogiem wynikającym z przepisów prawa. Konsekwencją ich niepodanie będzie brak możliwości realizacji Pani/Pana sprawy.
5. Pani/Pana dane będą przechowywane nie dłużej niż jest to koniecznie, tj. zgodnie z Jednolitym rzeczowym wykazem akt i obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
6. Administrator przekaże Pani/Pana dane wyłącznie podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa.
7. Administrator nie zamierza przekazywać Pani/Pana danych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych.
8. Ma Pani/Pan prawo żądać od Administratora dostępu do swoich danych, ich sprostowania, przenoszenia i usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania danych. Ma Pani/Pan prawo wycofać zgodę na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
9. W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przez Administratora przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
10. W oparciu o Pani/Pana dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Pani/Pana zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania.

Videoklip promujący rodzicielstwo zastępcze

Zapraszamy do oglądania i udostępniania videoklipu promującego rodzicielstwo zastępcze na terenie powiatu sławieńskiego. Videoklip powstał w ramach projektu "Bądźmy Razem VII" dofinansowanego ze środków Fundacji Ernst&Young. Działania promocyjne nakierowane są na poszukiwania kandydatów na rodziców zastępczych z terenu powiatu.

Klip promujący rodzicielstwo zastępcze

DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO „BĄDŹMY RAZEM” 2018

Już po raz ósmy Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie zorganizowało Dzień Rodzicielstwa Zastępczego pod hasłem Bądźmy Razem. Piknik swoim patronatem objął Starosta Sławieński Pan Wojciech Wiśniowski. Dzień Rodzicielstwa w tym roku odbył się dnia 15 czerwca 2018r. na terenie rekreacyjnym przy Jeziorze Łętowskim, gdzie korzystaliśmy z gościny wójta gminy Sławno, rodziny Państwa Zwolińskich i sołtysa wsi Łętowo pana Karola Kruka.

Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa to okazja, by promować ideę rodzicielstwa zastępczego, czas podziękowań za kolejny rok ciężkiej pracy, jaką na co dzień wykonują opiekunowie zastępczy, ale przede wszystkim to czas uśmiechu, radości, i zadowolenia z przygotowanych atrakcji dla dzieci.

Czytaj więcej: DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO „BĄDŹMY RAZEM” 2018

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2017r. już za nami!

fundacja ey

W słoneczny piątek 9 czerwca br. na terenie malowniczej Hubertówki Koła Łowieckiego „Jurand ze Spychowa” w Radosławiu  pod patronatem Starosty Sławieńskiego odbył się piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego dla rodzin zastępczych i ich milusińskich.
Spotkanie rozpoczęliśmy w iście łowieckim stylu bowiem na rogu myśliwskim zagrał Pan Grzegorz Lompert, a o sygnałach myśliwskich ciekawie opowiedział Pan Janusz Stachowicz.
Nie obyło się bez podziękowań dla tych, którzy swoją pasją i misją oddają się całkowicie powierzonym im dzieciom. Mowa jest tutaj o zawodowych rodzinach zastępczych, którym słowa uznania jak i upominki przekazał Starosta Powiatu Sławieńskiego Pan Wojciech Wiśniowski wraz z Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie Panią Małgorzatą Maciuk-Radawiec.

Czytaj więcej: Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2017r. już za nami!

Wycieczka do Szymbarka

W sobotę 14 października br. została zorganizowana przez Radę Sołecką w Warszkowie wycieczka do Szymbarku dla grupy 45 dzieci, w której między innymi uczestniczyło kilkoro dzieci z rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie powiatu sławieńskiego. Dzięki życzliwości Rady Sołeckiej dzieci wraz z przewodnikiem zwiedzały ciekawe obiekty Kaszubskiego Centrum, jedynego takiego miejsca w Polsce. Dowiedziały się, że promocją i symbolem ciężkiej pracy Kaszubów jest Najdłuższa Deska Świata. W tym ciekawym miejscu dzieci mogły zaśpiewać „Kaszubskie nuty” oraz poznać i utrwalić barwy kaszubskie. Niecodzienne wrażenie zrobił na nich Dom do góry nogami - z którego wychodzili wszyscy dość niepewnym krokiem, ale za to z uśmiechem na ustach. Wszyscy uczestnicy wycieczki mogli wejść do starodawnych wagonów i lokomotywy. Wstrząsającym przeżyciem okazało się zwiedzanie Bunkra Gryfa Pomorskiego, gdzie po zgaszeniu świateł w dwuminutowym podziemnym seansie było czuć atmosferę i słychać odgłosy wojny.

ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ PODARUJ MIŁOŚĆ, PODARUJ DOM

Poszukujemy osób chętnych do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci potrzebujących wsparcia i opieki.

Czekamy na Ciebie!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej
ul. Sempołowskiej 2A
76-100 Sławno
tel. 59 810 64 56
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pobierz plakat w formacie pdf, nowe okno, rozmiar 100kB

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem