Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego na Spławiu

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie po raz dziewiąty zorganizowało Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Piknik odbył się dnia 7 czerwca 2019
roku na malowniczym terenie wśród brzóz- na poddarłowskim Spławiu.Tegoroczone świętowanie z rodzinami zastępczymi zbiegło się z 20-leciem powstania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie, co podczas trwania pikniku było wielokrotnie akcentowane.
Dzięki hojności Zarządu Powiatu i licznych sponsorów udało się zapewnić atrakcje takie jak:
- dmuchańce,
- eurobungee,
- animacje,
- loteria fantowa,
- przejażdżki konne,
- czesanie i malowanie buziek,
- dekorowanie babeczek,
- stoisko plastyczne,
- puszczanie baniek,
- malowanie na folii,
- warsztaty średniowieczne,
- pokaz sprzętu gaśniczego,
- prezentacja radiowozu policyjnego.

Czytaj więcej: Dzień Rodzicielstwa Zastępczego na Spławiu

Videoklip promujący rodzicielstwo zastępcze

Zapraszamy do oglądania i udostępniania videoklipu promującego rodzicielstwo zastępcze na terenie powiatu sławieńskiego. Videoklip powstał w ramach projektu "Bądźmy Razem VII" dofinansowanego ze środków Fundacji Ernst&Young. Działania promocyjne nakierowane są na poszukiwania kandydatów na rodziców zastępczych z terenu powiatu.

Klip promujący rodzicielstwo zastępcze

DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO „BĄDŹMY RAZEM” 2018

Już po raz ósmy Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie zorganizowało Dzień Rodzicielstwa Zastępczego pod hasłem Bądźmy Razem. Piknik swoim patronatem objął Starosta Sławieński Pan Wojciech Wiśniowski. Dzień Rodzicielstwa w tym roku odbył się dnia 15 czerwca 2018r. na terenie rekreacyjnym przy Jeziorze Łętowskim, gdzie korzystaliśmy z gościny wójta gminy Sławno, rodziny Państwa Zwolińskich i sołtysa wsi Łętowo pana Karola Kruka.

Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa to okazja, by promować ideę rodzicielstwa zastępczego, czas podziękowań za kolejny rok ciężkiej pracy, jaką na co dzień wykonują opiekunowie zastępczy, ale przede wszystkim to czas uśmiechu, radości, i zadowolenia z przygotowanych atrakcji dla dzieci.

Czytaj więcej: DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO „BĄDŹMY RAZEM” 2018

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2017r. już za nami!

fundacja ey

W słoneczny piątek 9 czerwca br. na terenie malowniczej Hubertówki Koła Łowieckiego „Jurand ze Spychowa” w Radosławiu  pod patronatem Starosty Sławieńskiego odbył się piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego dla rodzin zastępczych i ich milusińskich.
Spotkanie rozpoczęliśmy w iście łowieckim stylu bowiem na rogu myśliwskim zagrał Pan Grzegorz Lompert, a o sygnałach myśliwskich ciekawie opowiedział Pan Janusz Stachowicz.
Nie obyło się bez podziękowań dla tych, którzy swoją pasją i misją oddają się całkowicie powierzonym im dzieciom. Mowa jest tutaj o zawodowych rodzinach zastępczych, którym słowa uznania jak i upominki przekazał Starosta Powiatu Sławieńskiego Pan Wojciech Wiśniowski wraz z Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie Panią Małgorzatą Maciuk-Radawiec.

Czytaj więcej: Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2017r. już za nami!

Wycieczka do Szymbarka

W sobotę 14 października br. została zorganizowana przez Radę Sołecką w Warszkowie wycieczka do Szymbarku dla grupy 45 dzieci, w której między innymi uczestniczyło kilkoro dzieci z rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie powiatu sławieńskiego. Dzięki życzliwości Rady Sołeckiej dzieci wraz z przewodnikiem zwiedzały ciekawe obiekty Kaszubskiego Centrum, jedynego takiego miejsca w Polsce. Dowiedziały się, że promocją i symbolem ciężkiej pracy Kaszubów jest Najdłuższa Deska Świata. W tym ciekawym miejscu dzieci mogły zaśpiewać „Kaszubskie nuty” oraz poznać i utrwalić barwy kaszubskie. Niecodzienne wrażenie zrobił na nich Dom do góry nogami - z którego wychodzili wszyscy dość niepewnym krokiem, ale za to z uśmiechem na ustach. Wszyscy uczestnicy wycieczki mogli wejść do starodawnych wagonów i lokomotywy. Wstrząsającym przeżyciem okazało się zwiedzanie Bunkra Gryfa Pomorskiego, gdzie po zgaszeniu świateł w dwuminutowym podziemnym seansie było czuć atmosferę i słychać odgłosy wojny.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem