Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie

Projekt dla osób opuszczających pieczę zastępczą

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie informuje, że Gmina Sławno realizuje projekt dofinansowany z funduszy unijnych pn. ”Droga do samodzielności ze Sławieńskim Świetlicowem”, którego celem jest m. in. zapewnienie kompleksowego wsparcia w procesie usamodzielniania się osób opuszczających pieczę zastępczą poprzez utworzenie mieszkania wspomaganego typu treningowego w miejscowości Gwiazdowo (tymczasowa lokalizacja Warszkowo, ul. Jana Pawła II 1).
W ramach wsparcia uczestników oferujemy:
• poniesienie kosztów bieżącego utrzymania mieszkania wspomaganego treningowego,
• pomoc opiekuna mieszkania treningowego,
• koszty zapewnienia pomocy specjalistycznej obejmującej poradnictwo psychologiczne, pomoc prawną i doradztwo zawodowe,
• usługi aktywnej integracji, w tym możliwość realizacji kursu prawo jazdy kat. B, zakup biletów komunikacji publicznej oraz biletów do instytucji kultury lub miejsc rozwijających aktywność fizyczną.
W związku z powyższym zachęcamy pełnoletnich wychowanków pieczy zastępczej do kontaktu w sprawie możliwości uczestnictwa w przedmiotowym projekcie pod nr tel. 59 810 67 16.
Wzór dokumentów rekrutacyjnych dostępny jest na stronie http://swietlica.slawno.ibip.pl/public/?id=251593, natomiast regulamin uczestnictwa na stronie http://swietlica.slawno.ibip.pl/public/?id=251591.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem