Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie informuje o możliwości skorzystania z projektu Fundacji Przyjaciółka Kierunek Samodzielność

W ramach projektu zdolni uczniowie przebywający w instytucjonalnej i rodzinnej pieczy zastępczej i uczący się w ostatnich klasach liceów, techników i szkół zawodowych mogą ubiegać się o uczestnictwo w kursach, które przybliżą spełnienie ich zawodowych marzeń.

Kandydat do programu składa aplikację zawierającą opis kursu wraz ze szczegółowym uzasadnieniem, dlaczego szkolenie ma zostać ufundowane właśnie jemu. Przy ocenie komisja bierze pod uwagę wyniki w nauce, wysoki poziom motywacji oraz pozytywną opinię wychowawców lub opiekunów.

Poprzednie edycje  programu ukazały realne potrzeby młodych ludzi z domów dziecka i rodzinnej pieczy zastępczej u progu dorosłego życia. Udało się już sfinansować kursy zawodowe dla wielu uczestników.
Na tegoroczne zgłoszenia Fundacja czeka do 5 listopada (liczy się data stempla pocztowego).
Wybranym przez nas uczestnikom zapewnimy finansowe wsparcie na wybrany przez nich kurs, udział w dwudniowym szkoleniu rozwojowym  oraz roczną opieką merytoryczną.

    Wszelkie informacje o programie znajdują się w Regulaminie.
    http://towarzystwonaszdom.pl/kierunek-samodzielnosc/

W razie jakichkolwiek pytań  kontakt z Panią Elżbietą Prządką – koordynatorką Programu, tel. 508 106 152, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem