Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie

Spotkanie integracyjne zawodowych rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie powiatu sławieńskiego

W piątek 28 sierpnia 2015r. odbyło się spotkanie integracyjne zawodowych rodzin zastępczych. Do grona już pięciu funkcjonujących rodzin na terenie powiatu sławieńskiego dołączyła kolejna, w osobach Pani Iwony i Pana Władysława, którzy do niedawna pełnili funkcję niezawodowej rodziny zastępczej. Małżeństwo sprawuje opiekę nad trzema chłopcami z czego jeden jest pełnoletnim usamodzielnionym wychowankiem, a w lipcu do szczęścia rodzinnego dołączyła kilkudniowa Kornelia. Pani Iwona i Pan Władysław zaprosili pozostałe rodziny wraz z dziećmi, Panią Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie, pracowników socjalnych oraz koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej na spotkanie na swoim terenie. Mimo niekorzystnie zapowiadającej się rannej pogody, impreza nie została odwołana. Pani Iwona i Pan Władysław przygotowali awaryjny plan w postaci zarezerwowania miejsca pod dachem.

Słoneczko jednak zaświeciło nad grupą osób, które wykonują ciężką pracę i okazują wielkie serce dzieciom, którym w życiu nie dane było doświadczyć miłości i czułości i impreza odbyła się w plenerze tak jak zaplanowano. Kiedy wybiła godzina 13.00 goście zaszczycili swoją obecnością, a następnie zasiedli przy suto zastawionym stole, na którym znalazły się pyszności - ciasto, słodycze, owoce, sałatki, wszystko przygotowane przez gospodarzy i zaproszonych gości. Pan Władysław obsługiwał grilla i dbał o to żeby nikomu niczego nie zabrakło. Ponieważ teren jest bardzo przestronny i wyposażony w różny sprzęt, dzieciom zagwarantowano atrakcje poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu. Maluszki korzystały z zabawy na trampolinie, starsze z gry w piłkę, jazdy na gokartach, spacerów i rozmów.

 

Rodziny miały odskocznię od codziennych obowiązków, wymieniały się informacjami, prowadziły dialog w zakresie wymiany doświadczeń, opowieści o przyjemnych stronach rodzicielstwa zastępczego jak również o trudach z jakimi się spotykają każdego dnia.

 

Podsumowaniem imprezy integracyjnej była wspólna fotografia części członków zawodowych rodzin zastępczych sprawujących bardzo trudną i odpowiedzialną pracę w powiecie sławieńskim.
Wszystkim rodzinom, zarówno zawodowym, niezawodowym i spokrewnionym, Dyrektor
i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie życzą wielu sukcesów oraz satysfakcji z dalszej pracy w sprawowaniu pieczy zastępczej oraz uśmiechu wszystkich dzieci znajdujących się pod ich opieką.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem