Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie

DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO „BĄDŹMY RAZEM” 2018

Już po raz ósmy Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie zorganizowało Dzień Rodzicielstwa Zastępczego pod hasłem Bądźmy Razem. Piknik swoim patronatem objął Starosta Sławieński Pan Wojciech Wiśniowski. Dzień Rodzicielstwa w tym roku odbył się dnia 15 czerwca 2018r. na terenie rekreacyjnym przy Jeziorze Łętowskim, gdzie korzystaliśmy z gościny wójta gminy Sławno, rodziny Państwa Zwolińskich i sołtysa wsi Łętowo pana Karola Kruka.

Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa to okazja, by promować ideę rodzicielstwa zastępczego, czas podziękowań za kolejny rok ciężkiej pracy, jaką na co dzień wykonują opiekunowie zastępczy, ale przede wszystkim to czas uśmiechu, radości, i zadowolenia z przygotowanych atrakcji dla dzieci.

Tegoroczne wydarzenie udało nam się zorganizować dzięki licznym sponsorom, wsparciu Fundacji EY i włodarzy powiatu oraz gmin. Dzięki nim i zaangażowaniu całego zespołu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie zorganizowaliśmy atrakcje takie jak: 3 cieszące się dużym zainteresowaniem dmuchańce, 2 piękne, łagodne kucyki i jeden wierzchowiec dla starszych miłośników konnej jazdy. Ponadto w trakcie pikniku odbywały się animacje dla dzieci i konkurs plastyczny pod tytułem „Moje wymarzone wakacje” oraz konkurs dekorowania babeczek. Rokrocznie organizujemy również konkurs skierowany do rodziców zastępczych na najładniejsze ciasto, w tym roku delektowaliśmy się ciastami 12 rodzin. Nasz piknik uświetnili strażacy z OSP z Żukowa robiąc pokaz piany i dając chętnym możliwość strzelić z działka wodnego. Kolejny raz wsparli nas również policjanci użyczając radiowóz, by każdy mógł poczuć się prawdziwym policjantem. Wolontariusze z ZSA w Sławnie dekorowali buźki, pletli warkoczyki i ozdabiali tatuażami naszych milusińskich, można też było zrobić sobie śmieszne zdjęcie korzystając ze specjalnie przygotowanej w tym celu fotobudki.

Nie byłoby dobrze zorganizowanej imprezy bez wystąpień zaproszonych gości. Głos zabrał Starosta Sławieński Pan Wojciech Wiśniowski, błogosławieństwa udzielił ksiądz Ernest Kutwin, w trakcie pikniku kilka słów również powiedziała Pani Elżbieta Betlińska z członkinią Klubu Amazonek. Nie sposób nie wspomnieć o tanecznym występie uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Sławna. Ponadto swoje wyznaczone miejsce miała pielęgniarka z Szpitala Powiatowego i dietetyczka Pani Agnieszka Wyczesany, która udzielała porad żywieniowych i dokonywała pomiarów masy ciała. W tym roku gościliśmy przedstawicieli Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej ze Szczecina, którzy promowali realizowane przez siebie projekty, a także przedstawicieli OPS-ów z terenu powiatu, radnych, włodarzy gmin, sponsorów z dziećmi, dyrektorów placówek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych.

Nie zapomnieliśmy uhonorować rodzin zastępczych zawodowych, które otrzymały słowa podziękowania oraz upominki od Pana Starosty i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie Pani Małgorzaty Maciuk-Radawiec.

Uczestnikom zapewniliśmy grochówkę, bigos, kiełbaski, sałatki oraz słodki poczęstunek w postaci pięknie wykonanego przez Panią Edytę Żebryk tortu, ciast przygotowanych przez rodziny zastępcze, słodkości z lokalnych piekarni, a także „morza” cukierków rozdawanych przez wspierających nas co roku wolontariuszy z ZSA ze Sławna. Ponadto podczas imprezy każdy mógł skosztować popcornu, waty cukrowej oraz lodów.

Wszystkim dziękujemy za dobrą zabawę i zapraszamy na kolejny piknik już za rok. Mamy nadzieję, że będzie równie udany jak tegoroczny!

dzień rodzicielstwa galeria

dzień rodzicielstwa galeria

dzień rodzicielstwa galeria

dzień rodzicielstwa galeria

dzień rodzicielstwa galeria

dzień rodzicielstwa galeria

dzień rodzicielstwa galeria

dzień rodzicielstwa galeria

dzień rodzicielstwa galeria

dzień rodzicielstwa galeria

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem