Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy, że z dniem 25 maja 2018r.:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych  jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z siedzibą przy ul. Sempołowskiej 2A, 76-100 Sławno, zwanym dalej: „Administratorem”.
Skontaktować się z Administratorem można pisząc na adres siedziby, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 59 810 64 01.
Można również skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego Inspektora Ochrony Danych Panią Edytę Zubkę, pisząc na adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Sempołowskiej 2A, 76-100 Sławno, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 662 078 280.
2. Podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych jest wykonanie obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze.
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są wyłącznie w celu  realizacji zadań ustawowych realizowanych w powiecie sławieńskim przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie.
4. Podanie danych osobowych jest wymogiem wynikającym z przepisów prawa. Konsekwencją ich niepodanie będzie brak możliwości realizacji Pani/Pana sprawy.
5. Pani/Pana dane będą przechowywane nie dłużej niż jest to koniecznie, tj. zgodnie z Jednolitym rzeczowym wykazem akt i obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
6. Administrator przekaże Pani/Pana dane wyłącznie podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa.
7. Administrator nie zamierza przekazywać Pani/Pana danych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych.
8. Ma Pani/Pan prawo żądać od Administratora dostępu do swoich danych, ich sprostowania, przenoszenia i usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania danych. Ma Pani/Pan prawo wycofać zgodę na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
9. W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przez Administratora przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
10. W oparciu o Pani/Pana dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Pani/Pana zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania.

DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO „BĄDŹMY RAZEM” 2018

Już po raz ósmy Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie zorganizowało Dzień Rodzicielstwa Zastępczego pod hasłem Bądźmy Razem. Piknik swoim patronatem objął Starosta Sławieński Pan Wojciech Wiśniowski. Dzień Rodzicielstwa w tym roku odbył się dnia 15 czerwca 2018r. na terenie rekreacyjnym przy Jeziorze Łętowskim, gdzie korzystaliśmy z gościny wójta gminy Sławno, rodziny Państwa Zwolińskich i sołtysa wsi Łętowo pana Karola Kruka.

Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa to okazja, by promować ideę rodzicielstwa zastępczego, czas podziękowań za kolejny rok ciężkiej pracy, jaką na co dzień wykonują opiekunowie zastępczy, ale przede wszystkim to czas uśmiechu, radości, i zadowolenia z przygotowanych atrakcji dla dzieci.

Tegoroczne wydarzenie udało nam się zorganizować dzięki licznym sponsorom, wsparciu Fundacji EY i włodarzy powiatu oraz gmin. Dzięki nim i zaangażowaniu całego zespołu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie zorganizowaliśmy atrakcje takie jak: 3 cieszące się dużym zainteresowaniem dmuchańce, 2 piękne, łagodne kucyki i jeden wierzchowiec dla starszych miłośników konnej jazdy. Ponadto w trakcie pikniku odbywały się animacje dla dzieci i konkurs plastyczny pod tytułem „Moje wymarzone wakacje” oraz konkurs dekorowania babeczek. Rokrocznie organizujemy również konkurs skierowany do rodziców zastępczych na najładniejsze ciasto, w tym roku delektowaliśmy się ciastami 12 rodzin. Nasz piknik uświetnili strażacy z OSP z Żukowa robiąc pokaz piany i dając chętnym możliwość strzelić z działka wodnego. Kolejny raz wsparli nas również policjanci użyczając radiowóz, by każdy mógł poczuć się prawdziwym policjantem. Wolontariusze z ZSA w Sławnie dekorowali buźki, pletli warkoczyki i ozdabiali tatuażami naszych milusińskich, można też było zrobić sobie śmieszne zdjęcie korzystając ze specjalnie przygotowanej w tym celu fotobudki.

Nie byłoby dobrze zorganizowanej imprezy bez wystąpień zaproszonych gości. Głos zabrał Starosta Sławieński Pan Wojciech Wiśniowski, błogosławieństwa udzielił ksiądz Ernest Kutwin, w trakcie pikniku kilka słów również powiedziała Pani Elżbieta Betlińska z członkinią Klubu Amazonek. Nie sposób nie wspomnieć o tanecznym występie uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Sławna. Ponadto swoje wyznaczone miejsce miała pielęgniarka z Szpitala Powiatowego i dietetyczka Pani Agnieszka Wyczesany, która udzielała porad żywieniowych i dokonywała pomiarów masy ciała. W tym roku gościliśmy przedstawicieli Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej ze Szczecina, którzy promowali realizowane przez siebie projekty, a także przedstawicieli OPS-ów z terenu powiatu, radnych, włodarzy gmin, sponsorów z dziećmi, dyrektorów placówek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych.

Nie zapomnieliśmy uhonorować rodzin zastępczych zawodowych, które otrzymały słowa podziękowania oraz upominki od Pana Starosty i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie Pani Małgorzaty Maciuk-Radawiec.

Uczestnikom zapewniliśmy grochówkę, bigos, kiełbaski, sałatki oraz słodki poczęstunek w postaci pięknie wykonanego przez Panią Edytę Żebryk tortu, ciast przygotowanych przez rodziny zastępcze, słodkości z lokalnych piekarni, a także „morza” cukierków rozdawanych przez wspierających nas co roku wolontariuszy z ZSA ze Sławna. Ponadto podczas imprezy każdy mógł skosztować popcornu, waty cukrowej oraz lodów.

Wszystkim dziękujemy za dobrą zabawę i zapraszamy na kolejny piknik już za rok. Mamy nadzieję, że będzie równie udany jak tegoroczny!

dzień rodzicielstwa galeria

dzień rodzicielstwa galeria

dzień rodzicielstwa galeria

dzień rodzicielstwa galeria

dzień rodzicielstwa galeria

dzień rodzicielstwa galeria

dzień rodzicielstwa galeria

dzień rodzicielstwa galeria

dzień rodzicielstwa galeria

dzień rodzicielstwa galeria

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem