Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2017r. już za nami!

fundacja ey

W słoneczny piątek 9 czerwca br. na terenie malowniczej Hubertówki Koła Łowieckiego „Jurand ze Spychowa” w Radosławiu  pod patronatem Starosty Sławieńskiego odbył się piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego dla rodzin zastępczych i ich milusińskich.
Spotkanie rozpoczęliśmy w iście łowieckim stylu bowiem na rogu myśliwskim zagrał Pan Grzegorz Lompert, a o sygnałach myśliwskich ciekawie opowiedział Pan Janusz Stachowicz.
Nie obyło się bez podziękowań dla tych, którzy swoją pasją i misją oddają się całkowicie powierzonym im dzieciom. Mowa jest tutaj o zawodowych rodzinach zastępczych, którym słowa uznania jak i upominki przekazał Starosta Powiatu Sławieńskiego Pan Wojciech Wiśniowski wraz z Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie Panią Małgorzatą Maciuk-Radawiec.

Podczas pikniku towarzyszyło nam wiele atrakcji takich jak: konkurs ciast upieczonych przez rodziny zastępcze wraz z dziećmi, konkurs plastyczny pt. „Mój wolny czas z Rodziną”, konkurs dla najmłodszych - dekorowanie „babeczek”, dmuchane zjeżdżalnie. Podczas pikniku najmłodszych zabawiali animatorzy – Minionki , którzy  prowadzili ciekawe zabawy i konkursy, były też mydlane bańki i balonowe zwierzaki, cukrowa wata oraz popcorn. Pracowici wolontariusze z ZSA w Sławnie malowali dziecięce buzie, naklejali tatuaże i czarowali kolorowe  szaleństwa na dziecięcych głowach. Muzyczną niespodzianką był występ Darii Korowajczyk, która zachwycała wszystkich swoim talentem.
Nie zabrakło również prezentacji sprzętu ratowniczego Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie oraz wozu policyjnego Komendy Powiatowej Policji
w Sławnie. Niespodzianką pikniku był pokaz motocykli w czasie którego można było skorzystać
z przejażdżki. Ciekawą atrakcją było stoisko Nadleśnictwa Sławno, które oferowało gry
i zabawy edukacyjne związane z poszerzeniem wiedzy na temat życia roślin i zwierząt leśnych.
Zapewniono piknikową kuchnię czyli pyszną grochówkę i bigos, jak również pieczone kiełbaski i kaszankę, świeże pączki i bułki drożdżowe, owoce oraz słodkości.
Towarzyszył nam dobry humor i uśmiech na twarzach dzieci, a to dla nas największa radość.
Wśród wielu zaproszonych gości byli z nami Wojciech Wiśniowski - Starosta Powiatu Sławieńskiego, Jan Krawczuk - Wicestarosta, Sebastian Dereń - Sekretarz, Agata Witkowska - Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, Radni: Janusz Stachowicz
i Kazimierz Szewczuk oraz Ryszard Stachowiak - Wójt Gminy Sławno. Obecni byli także przedstawiciele Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Dorota Drzazga - Prezes Fundacji „Nie lękajcie się”, Włodzimierz Śledź - Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej, Edyta Czarnuch - Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej oraz ks. Grzegorz Fąs - Proboszcz parafii pw. św. Floriana w Postominie i ks. Leszek Szurek - Proboszcz parafii pw. WNMP w Sławnie. Nie zabrakło przedstawicieli Straży Pożarnej, Policji, Nadleśnictwa Sławno jak również sponsorów. Ponadto świętowali z nami przedstawiciele z ościennego powiatu między innymi Publicznego Ośrodka Adopcyjnego w Koszalinie oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koszalinie wraz z rodzinnym domem dziecka.
Piknik został dofinansowany ze środków Fundacji EY, która zajmuje się wsparciem dzieci i opiekunów z rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka.

Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów oraz osób bez, których nie moglibyśmy zorganizować tegorocznego Pikniku :

Zarząd Powiatu Sławieńskiego, Koło Łowieckie „Jurand ze Spychowa” w Radosławiu za udostępnienie malowniczego miejsca pikniku, Bank Spółdzielczy w Sławnie, Wodociągi
i Kanalizacja w Sławnie, GS Sławno Sp. z o.o., Spółdzielnia Mieszkaniowa „Wybrzeże”
w Sławnie, „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Sławnie, Ośrodek Wczasowo-Rehabilitacyjny Arka w Jarosławcu, Ośrodek Kolonijno-Wypoczynkowy „Rafa” w Jarosławcu, „Ewa” Kwiaciarnia – Darłowo, Młyn w Stoisławiu SA, ABWOOD Sp. z o.o. w Sławnie, Piekarnia Wyrób i Sprzedaż – Wanda i Tadeusz Jakubowscy, Nadleśnictwo Sławno, Hydrogeobudowa Spółka z o.o. w Sławnie, PUH „Magda” Zbigniew Kaczmarek w Sławnie, Hurt Spożywczy B Jurzyk D Jurzyk Spółka Jawna w Sławnie, Joanna Golik Dworek „Golikowo”, Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego Grzegorz Sendecki – Bobrowiczki, Szpital Powiatowy w Sławnie, Zespół Szkół Agrotechnicznych w Sławnie, FARMPOL SP. z o.o. – Gdańsk, WTZ Sławno, J.A. Matyszczuk Usługowo-Handlowy Zakład Tartaczny, Matysz-Drew S.C Skibno, Zdzisław Pabisiak Usługi Transportowe – Sianów, VINEVA – Dariusz Mroczkowski, Hotel Lidia Darłowo, Biuro Rachunkowe „Todys” oraz  Ewa Rańczuk w Sławnie, ARKA F.U.H Zygmunt Siedlecki, Enter Komputery w Koszalinie, Damian Witkowski – Dom Na 100% s.c. Firma Handlowo – Usługowa w Sławnie, Ewa i Tomasz Witkowscy – Sławno, Bernard Gutowski - Zakład Ogólnobudowlany w Sławnie, Salon Fryzjerski „Margo” w Sławnie, Sklep Spożywczo-Przemysłowy „Grażyna” w Starym Jarosławiu, „Komsoft” s. c. w  Sławnie, Sklep Sportowy „Puma” w Sławnie, Hurtownia „Optim” – Miastko, Trans-Kachel Janusz Kachel, Andrzej Jurczyk, Jubiler Marzena DRESLER w Sławnie, STYL Jubiler Renata Sokołowska w Sławnie, Salon Fryzjerski Marlena w Sławnie, Eleonora Kos, Pizzeria - Restauracja „Solas”, Salon Orange w Sławnie, Lodziarnia  Bonano, Bulinka w Sławnie  oraz Lodziarnia w Jarosławcu, Salon fryzjerski „Rząp” w Sławnie, Fundacja ,,Nie lękajcie się ” oraz wszystkie życzliwe osoby, które przyczyniły się do organizacji pikniku.

Dziękujemy za zrozumienie, zaangażowanie i wsparcie, a przede wszystkim za to, że zawsze można na Państwa liczyć !

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie
Małgorzata Maciuk-Radawiec wraz z pracownikami

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem