Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie

Projekt "Bądźmy Razem VIII" dofinansowany ze środków Fundacji Ernst&Young

Projekt "Bądźmy Razem VIII" dofinansowany ze środków Fundacji Ernst&Young skupia się na promocji rodzicielstwa, integracji środowiska i podniesieniu kompetencji opiekunów zastępczych.
1. W zakresie promocji rodzicielstwa kontynuujemy prowadzenie promocji na różnych płaszczyznach, tych tradycyjnych i tych bardziej kreatywnych, staramy się wykorzystywać ponownie, już zdobyte zasoby.
•    Klip, który został nagrany w zeszłym roku cyklicznie jest rozpowszechniany na terenie powiatu za pomocą mediów społecznościowych poszczególnych gmin i Facebooka Centrum.
•    Sztalugi, zakupione w zeszłym roku w ramach projektu, posłużyły w tym roku do wystawy z okazji 20-lecia PCPR, w dużej większości wystawa obrazuje historię rodzin zastępczych i rozwój rodzicielstwa zastępczego na terenie powiatu sławieńskiego, włącznie ze zdjęciami z Dni Rodzicielstwa Zastępczego. Wystawa ponownie zoorganizowana została na holu Starostwa Powiatowego w Sławnie oraz była prezentowana na Pikniku.
•    Personalizowane balony- stworzone, by wystawa w holu Starostwa była bardziej zauważona, ubarwienie prezentowanych treści, na balonach znajduje się hasło promujące ideę rodzicielstwa zastępczego. Zamówione balony promujące ideę rodzicielstwa zastępczego były rozpowszechniane podczas imprez plenerowych takich jak piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i innych imprez masowych, które odbywają się na terenie powiatu w okresie wiosenno-letnim.  
•    Do promocji rodzicielstwa używane będą również personalizowane krówki z podobnym motywem przewodnim, jaki znajdować się będzie na balonach, by na wszystkich spotkaniach, szkoleniach, imprezach publicznych organizowanych przez Centrum promować rodzicielstwo zastępcze.
•    Promocja tradycyjnymi metodami to artykuł- reportaż  z obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w lokalnej prasie oraz informacja w Internecie- na stronie i Facebooku Centrum.

Czytaj więcej: Projekt "Bądźmy Razem VIII" dofinansowany ze środków Fundacji Ernst&Young

Projekt "Bądźmy Razem VII" dofinansowany ze środków Fundacji Ernst & Young

Powiatowe Centrum Pomocy w Sławnie w roku 2018 jest realizatorem programu współfinansowanego ze środków Fundacji Ernst & Young. Uzyskano dofinansowanie w wysokości 4500,00 zł . W ramach projektu założono następujące działania:

logo Fundacji EY

- organizację Dnia Rodzicielstwa Zastępczego pn. ”Bądźmy razem”,

- wykłady dla rodzin zastępczych na temat:

1. „Problemy wieku dorastania- młodzieńczy bunt, pragnienie akceptacji, potrzeba decydowania o sobie”

2. „Złość i agresja u dzieci”.

- promocję rodzicielstwa zastępczego – poprzez artykuły w prasie, produkcję videoklipu promującego rodzicielstwo, wystawę obrazującą wszystkie poprzednie edycje Dni Rodzicielstwa Zastępczego organizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie.

Projekt „Bądźmy Razem VI” dofinansowany z Fundacji ERNST & YOUNG

fundacja Ernst & Young logo Powiatowe Centrum Pomocy w Sławnie w roku 2017 jest realizatorem programu współfinansowanego ze środków Fundacji Ernst & Young. Uzyskano dofinansowanie  w wysokości 5999,00 zł . W ramach projektu założono następujące działania:
- wykłady dla rodzin zastępczych na temat
1. Trudności szkolne: z czego mogą wynikać, jak pomagać dzieciom w radzeniu sobie z problemami, jak motywować do nauki.
2. Doskonalenie umiejętności wychowawczych, radzenie sobie z emocjami oraz w sytuacjach napięcia.
3. Praca z dzieckiem oparta na zasobach.
- promocję rodzicielstwa zastępczego – poprzez artykuły w prasie, emisja spotu radiowego, banery reklamujące rodzicielstwo,
- Dzień Rodzicielstwa Zastępczego ”Bądźmy razem”.

Projekt "Szansa na rozwój"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie od 1 marca 2008r. realizuje projekt systemowy pod nazwą „Szansa na rozwój” w partnerstwie z gminami powiatu sławieńskiego oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Sławnie.
Projekt realizowany jest na podstawie umowy ramowej podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Szczecinie, który pełni rolę Instytucji Pośredniczącej odpowiedzialnej za wdrażanie i prawidłową realizacji projektów współfinansowanych z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Czytaj więcej: Projekt "Szansa na rozwój"

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem