Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie

Realizacja projektu "Regionalna Akademia Dzieci i Młodzieży" na terenie powiatu sławieńskiego

logo

Od prawie roku na terenie powiatu realizowana jest "Regionalna Akademia Dzieci i Młodzieży"  projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

W ramach wsparcia oferujemy:
doradztwo prawne,
doradztwo psychologiczne,
terapię indywidualną, małżeńską, rodzinną,
doradztwo dietetyczne,
terapię integracji sensorycznej,
terapię ogólnorozwojową,
terapię Biofeedback,
terapię pedagogiczną,
Szkołę dla rodziców,

terapię uzależnień, spotkania dla osób współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików.

Ponadto w ramach projektu zorganizowano warsztaty wyjazdowe dla rodzin zastępczych, obóz socjoterapeutyczny dla młodzieży i dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz warsztaty kreatywne- półkolonie.

Projekt skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 0-25 lat oraz ich rodziców/opiekunów.

Więcej informacji pod numerem telefonu 59 810 64 61, adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w biurze projektu pokój 58 w Centrum.

Rekrutacja Regionalna Akademia Dzieci i Młodzieży

logotypy Unii Europejskiej

Informujemy, że ruszyła rekrutacja do nowego projektu partnerskiego realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie pn. "Regionalna Akademia Dzieci i Młodzieży" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

W ramach wsparcia możemy zaoferować:
doradztwo prawne,
doradztwo psychologiczne,
terapię
warsztaty kreatywne,
trening zastępowania agresji,
warsztaty wyjazdowe,
kolonie i obozy profilaktyczne,
edukację społeczną i finansową i inne.

Projekt skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 0-25 lat oraz ich rodziców/opiekunów.

Więcej informacji pod numerem telefonu 59 810 64 61, adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w biurze projektu pokój 58 w Centrum.

 

"Regionalna Akademia Dzieci i Młodzieży"

logo

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie z radością informuje, że od 1 stycznia 2021r. do 30 czerwca 2023r. powiat sławieński w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej ze Szczecina, powiatem stargardzkim, powiatem goleniowskim, powiatem szczecineckim, powiatem wałeckim, powiatem koszalińskim, powiatem kołobrzeskim i miastem Koszalin będzie realizował projekt "Regionalna Akademia Dzieci i Młodzieży" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, z dotacji celowej z budżetu państwa oraz budżetu województwa zachodniopomorskiego. Wartość całego projektu wynosi 8 499 219,30 zł.
Dzięki projektowi minimum 200 potrzebujących osób z terenu powiatu sławieńskiego zwiększy swoją dostępność usług społecznych takich jak doradztwo psychologiczne, doradztwo prawne, terapeuta rodzinny/indywidualny, warsztaty, w tym wyjazdowe szkolenia.
Kończący się projekt partnerski "Kurs na rodzinę" nastawiony był na wsparcie "szyte na miarę" dla całych rodzin, z tym, że większa ilość działań angażowała osoby dorosłe, nowy projekt priorytetowo traktuje dzieci i młodzież uruchamiając m.in. asystentów dorastania.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu odnośnie udziału w projekcie, telefon 059 810 64 75, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyjazd warsztatowy do Bydgoszczy

W dniach 24-28 sierpnia 2020r. 27 uczestników projektu "Kurs na rodzinę"- członków 5 rodzin zastępczych wzięło udział w wyjeździe warsztatowym w Bydgoszczy.
Podczas tego 5-dniowego letniego wyjazdu uczestnicy mieli za zadanie aktywnie spędzić czas z dziećmi, zwiększyć swoje kompetencje opiekuńczo-wychowawcze i społeczne, zintegrowac się i spędzić ze sobą miło czas.
Wszystkie założenia zostały spełnione, a uczestnicy mają nadzieję na więcej takich działań.

Czytaj więcej: Wyjazd warsztatowy do Bydgoszczy

"Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19"

Powiat  Sławieński - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie realizuje projekt "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19"
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020- Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalanym;
Ułatwianie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym.   
Celem projektu jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w obszarze pieczy zastępczej. Realizacja celu nastąpi poprzez
wzmocnienie rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych w zakresie bezpiecznej realizacji zadań tych podmiotów w okresie epidemii COVID-19.
Budżet projektu dla powiatu sławieńskiego wynosi 203 520,00 zł.

W ramach projektu  dla placówek opiekuńczo - wychowawczych oraz rodzin zastępczych zakupione zostaną:
- środki ochrony osobistej takie jak maseczki, płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni, przyłbice,
- sprzęt komputerowy (laptopy, zestawy komputerowe) oraz sprzęt multimedialny,
- wyposażenia miejsc kwarantanny (meble, generator ozonu, termometry bezdotykowe).

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem