Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie

Wyjazd warsztatowy dla rodzin zastępczych

W terminie 8-11 listopada 2019r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie zorganizowało warsztaty wyjazdowe dla 48 członków rodzin zastępczych w Jastrzębiej Górze w ramach projektu "Kurs na rodzinę" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Wyjazd w zamierzeniu miał stanowić wsparcie dla wszystkich członków rodzin zastępczych, spowodować większą integrację środowiska, zawiązać potrzebę kontynuowania spotkań podczas organizowanych cyklicznie przez Centrum grup wsparcia.

W programie zaplanowano zajęcia:

a) pogłębiające relacje rodzic-dziecko

- plastyczne,

- wspólne wyjście na basen, na latarnię morską w Rozewiu,

- zajęcia ruchowe lub dramowe np. fitness, Zumba, bajki dramowe o emocjach

b) zwiększające kompetencje społeczne

- elementy treningu kompetencji społecznych,

c) integrujące środowisko rodzin zastępczych

- „Pogodne wieczory”- spotkania z moderatorem mające znamiona grup wsparcia- zapoznanie, wymiana doświadczeń, mocne i słabe strony osobowości, rozmowa o dyskryminacji i walce z krzywdzącymi stereotypami na temat rodzicielstwa zastępczego, problemy opiekuńczo-wychowawcze dzieci z rodzin zastępczych.

Kolejne edycje Szkół dla rodziców w Darłowie i w Sławnie

22 października 2019r. w Darłowie, a kolejnego dnia w Sławnie ruszyliśmy z kolejną już edycją Szkół dla rodziców skierowanych do rodziców/opiekunów z terenu powiatu sławieńskiego. Zajęcia prowadzi certyfikowany trener Regionalnej Akademii Rodziny na podstawie podręcznika "Kompetentni rodzice" dr Marty Komorowskiej-Pudło.

Czytaj więcej: Kolejne edycje Szkół dla rodziców w Darłowie i w Sławnie

Kontynuacja Szkoły dla rodziców w Darłowie i w Sławnie

Na specjalne życzenie uczestników projektu "Kurs na rodzinę" na przełomie września i października 2019r., dla tych, co ukończyli poprzednie edycje Szkół dla rodziców w ramach RAR, stworzono warsztaty, które były uzupełnieniem, powtórzeniem materiału z podręcznika "Kompetentni rodzice" dr Marty Komorowskiej-Pudło. Kontynuacja Szkoły dla rodziców odbywała się zarówno w Sławnie jak i w Darłowie. Uczestnicy wzięli udział w kolejnych 20 godzinach warsztatów prowadzonych przez certyfikowanego trenera Regionalnej Akademii Rodziny. Dodatkowym ułatwieniem korzystania ze wsparcia było zapewnienie opieki dla dwójki dzieci uczestników warsztatów.

Czytaj więcej: Kontynuacja Szkoły dla rodziców w Darłowie i w Sławnie

Zajęcia socjoterapeutyczne z treningiem zastępowania agresji

W ramach projektu "Kurs na rodzinę" zorganizowano letnie zajęcia socjoterapeutyczne z treningiem zastępowania agresji dla dzieci i młodzieży z miejscowości Laski gmina Malechowo. Zajęcia mają na celu zwiększenie kompetencji społecznych oraz naukę zachowań korygujących niepożądane reakcje. Zajęcia odbywają się na świetlicy środowiskowej w Laskach dzięki uprzejmości Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malechowie.

Czytaj więcej: Zajęcia socjoterapeutyczne z treningiem zastępowania agresji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem